johncons
  • Erik Ribsskog
    VS: Klage – sak nr. 1909817/15
    Erik Ribsskog     Fri, Oct 16, 2015 at 1:58 AM
    To: “Kredinor (htv)”
    Cc: post@finkn.no, Postmottak HTIL , postmottak@helsedir.no, post , amnestyis , “EUteam@amnesty.org” , “SCT@amnesty.org.uk” , HRW UK , Akademikerforbundet , Politikk Høyre , “sande.vgs”
    Hei,

    det var noe tull, som jeg ble tvunget med på, av politiet.

    (Etter at jeg ble kidnappet i København, cirka en uke tidligere, av fire politifolk.

    Og så, sperret de meg inne, på sinnsykehus, i Danmark, i en drøy uke.

    Og så dopet de meg ned der, og så transporterte politiet meg, (både dansk og norsk politi), til Norge, og kjørte innom en ‘degenerert’ lege, i Bærum.

    Men dette var noe jeg ble tvunget til.

    (Det spilte ingen rolle hva jeg sa).

    Så dette kan dere ikke fakturere meg for, mener jeg.

    Dette må det vel bli politiet, som må betale, siden at de tvang meg, med på dette.

    Jeg burde ha fått en klekkelig erstatning, for dette maktmisbruket, og ikke et kjedelig inkasso-varsel.

    Skjerpings!

    Erik Ribsskog

    2015-10-15 15:09 GMT+02:00 Kredinor (htv) :

        Hei,

        

        Vi har fått tilbakemelding fra oppdragsgiver og de sier at kravet på dem stemmer. Gjelder legebesøk den 03.07.15.

        

        Beløp å betale pr dato er kr  467,77 til konto nr. 7014 05 01423  med kid nr.  215019098171219.

        

        

        Vennlig hilsen

        Bente M. Schmedling/saksbehandler

        Tlf 71 57 04 70

        

        Beskrivelse: Beskrivelse: cid:image001.gif@01CED0A6.18DCDFC0

        Postboks 782 Sentrum, 0106 Oslo, Sentralbord 22 00 91 00

        

        www.kredinor.no

        

        

        Kredinor er sertifisert Miljøfyrtårn og arbeider med miljøtiltak i hverdagen for å bidra

        til mindre forbruk. Ett eksempel er å lese e-post på skjerm fremfor å printe på papir.

        

        

        ————————————————————-

        

        

        

        

        

        —–Opprinnelig melding—–
        Fra: Erik Ribsskog [mailto:eribsskog@gmail.com]
        Sendt: 10. oktober 2015 02:34
        Til: Kundeservice@Kredinor.no
        Kopi: Kredinor (htv)
        Emne: Klage

        

        Hei,

        

        jeg viser til Deres brev av 7/10, (med Deres saksnummer: 190981715), som jeg vedlegger en scannet kopi av.

        

        Jeg forstår ikke dette kravet.

        

        Jeg ble sendt til Bærum, av Nav, (må jeg si), da jeg flyttet tilbake igjen, til Norge, etter å ha bodd ti år i England, i 2014.

        

        Og jeg vet ikke engang hvor legevakten i Bærum ligger.

        

        Så at jeg skal skylde de noen penger, det blir som noe veldig dumt, synes jeg.

        

        Jeg har hatt problemer med, (som jeg har meddelt Datatilsynet, blant annet), at noen, har bestilt masse ‘dritt’, i mitt navn, på nettet.

        

        Og det er nok noe lignende, som har hendt, her også.

        

        Så om dere kan være vennlige, og slutte å plage meg, (og kaste bort min tid), med sludder som dette.

        

        Erik Ribsskog

  • Erik Ribsskog
    Klage/Fwd: Invitasjon til medlemmer av Oikos i Oslo og Akershus
    Erik Ribsskog     Thu, Oct 15, 2015 at 6:07 AM
    To: juridisk
    Cc: elin.tyse@online.no
    Hei,

    dette er trakassering som følge av identitetstyveri, (virker det som).

    (Jeg har ikke kontaktet disse).

    Vennligst rydd opp!

    Med hilsen

    Erik Ribsskog

    PS.

    Jeg sender fortsatt om identitetstyveri til Datatilsynet, (siden at det ikke
    virker helt klart, hvem andre jeg burde sende om dette til, synes
    jeg).

    ———- Forwarded message ———-
    From: Elin Tyse
    Date: 2015-09-25 10:51 GMT+02:00
    Subject: Invitasjon til medlemmer av Oikos i Oslo og Akershus
    To:

    Til nye og gamle medlemmer av OIKOS i Oslo og Akershus.

    Vi ønsker å bli bedre kjent med dere og ønsker at dere skal bli kjent
    med hverandre.

    Vi arrangerer derfor 2 åpne uformelle arrangementer hvor hovedformålet
    er å bli kjent, og finne ut av hva lokallaget kan gjøre for dere og
    hva har dere lyst til å bidra med i lokallaget. Eksempler: Arrangere
    møter, fagdager, kurs, delta på stand, undervisningshager,
    studiesirkel, bidra i sosiale arrangementer, markdager,
    hagevandringer, faglig utviklingsarbeid, delta i demonstrasjonshagen,
    politisk arbeid, forbukerspørsmål, butikk-kampanjer,
    storkjøkken-arbeid, andelslag, matlaging, konservering, tørking,
    sylting etc.

    Datoene er: Tirsdag 29. september kl 17.30 – 20.00 og lørdag 3.
    oktober kl. 11-13 i drivhuset på Trosterud, Dr. Dedichens vei 24 som
    ligger mellom Trosterud T-banestasjon og Haukåsen skole (bak Haukåsen
    skole). Dere blir med og former dagen. Vi byr på noen smaksprøver,
    hagetips, og eventuelt noe frøbytte. Vi legger også fram litteratur
    for både nybegynnere og viderekommende.

    Denne uka er det ØKOUKA, se spennende program her: www.okouka.no. Oslo
    og omegn økologiske hagebrukslag skal ha stand på Linderud gård fra kl
    12-16 førstkommende lørdag. Kjenner du noen som ikke er medlem, kan de
    benytte sjansen til å melde deg inn innen søndag. Nå tilbyr OIKOS
    supertilbud på medlemskap! Les mer her.

    Kan du ikke bli med på noe av dette, men har lyst til å bidra ? Ta kontakt.

    Med vennlig hilsen

    Elin Tyse
    Leder
    Oslo og omegn økologiske hagebrukslag
    Tlf 91181263/ 22690526
    Mail: elin.tyse@online.no

  • Erik Ribsskog
    Klage/Fwd: Du har blivit tipsad om en artikel på www.sydsvenskan.se
    Erik Ribsskog     Thu, Oct 15, 2015 at 5:59 AM
    To: juridisk
    Cc: internet@sydsvenskan.se
    Hei,

    dette er trakassering som følge av identitetstyveri, (virker det som).

    (Jeg har ikke kontaktet disse).

    Vennligst rydd opp!

    Med hilsen

    Erik Ribsskog

    PS.

    Jeg sender fortsatt om identitetstyveri til Datatilsynet, (siden at det ikke
    virker helt klart, hvem andre jeg burde sende om dette til, synes
    jeg).

    ———- Forwarded message ———-
    From: www.sydsvenskan.se/tipsa
    Date: 2015-09-25 11:15 GMT+02:00
    Subject: Du har blivit tipsad om en artikel på www.sydsvenskan.se
    To: eribsskog@gmail.com

    ob.server@gmail.com vill tipsa dig om en artikel på www.sydsvenskan.se

    Klicka här för att läsa artikeln.
    http://www.sydsvenskan.se/ekonomi/bluffmejl-spredvirus-i-kommunernas-datorer/

    Meddelande från avsändaren:
    ===========================
    Jeg trodde du var så jævlig dyktig med alt som har med data og sånn å
    gjøre. Hvis du ikke klarer å se at denne hoax-mailen du viser til i
    sutreposten under kommer fra en herre som heter Johann Martinussen fra
    Sandefjord, så kanskje du skal finne en elleve-tolv-åring som kan
    hjelpe deg. Han ville vel trenge fem minutter for å finne det ut.  Se
    her: http://johncons-mirror.blogspot.co.uk/2015/09/og-enda-enda-enda-mer-om-nettmobbing_23.html

    —
    Det här mailet skapades via “Tipsa en vän”-funktionen som finns på
    artiklarna på http://www.sydsvenskan.se/
    Vid frågor, kontakta oss på e-postadressen internet@sydsvenskan.se
    Med vänlig hälsning, Sydsvenskan.

  • Erik Ribsskog
    Klage/Fwd: Verdivurdering via dnbeiendom.no
    Erik Ribsskog     Thu, Oct 15, 2015 at 5:54 AM
    To: juridisk
    Cc: Kristin.Dekko@dnbeiendom.no
    Hei,

    dette er trakassering som følge av identitetstyveri, (virker det som).

    (Jeg har ikke kontaktet disse).

    Vennligst rydd opp!

    Med hilsen

    Erik Ribsskog

    PS.

    Jeg sender fortsatt om identitetstyveri til Datatilsynet, (siden at det ikke
    virker helt klart, hvem andre jeg burde sende om dette til, synes
    jeg).

    ———- Forwarded message ———-
    From: Dekko, Kristin
    Date: 2015-09-25 12:49 GMT+02:00
    Subject: SV: Verdivurdering via dnbeiendom.no
    To: “eribsskog@gmail.com”

    Heisan.
    Har forsøkt å ringe deg, lagt igjen beskjed på mobilsvar.
    Ring meg når du har anledning så tar vi en prat/setter opp avtale om
    verdivurdering.

    Vennlig hilsen
    _______________________________________________

    Kristin Dekko | Megler | Slemmestad

    DNB Eiendom
    Kirkealléen 1 – Rortunet | 3470 Slemmestad, Norge
    Mob: +47 94161206 | Tlf: +47 95 90 88 88 | Faks: +47 31 28 74 75
    E-post: Kristin.Dekko@dnbeiendom.no | www.dnbeiendom.no

    Følg oss gjerne på: Facebook
    _______________________________________________

    —–Opprinnelig melding—–
    Fra: DNB Eiendom [mailto:eiendom@dnbeiendom.no]
    Sendt: 23. september 2015 21:27
    Til: Slemmestad
    Kopi: Kopi henvendelser
    Emne: Verdivurdering via dnbeiendom.no

    Kontaktinformasjon kunde:
    Navn: Erik Ribsskog
    E-post: eribsskog@gmail.com
    Postnummer:  3484
    Melding:  Trenger en verdivurdering av en bolig i Støaveien, Holmsbu
    Telefon:  99422856

    Sporingsinformasjon
    Side/Skjema:  Verdivurdering
    Kilde:  AssessmentPage

    Hvis du bruker Meglerfront, finner du kunden som en Mulig befaring
    innen 5 minutter i din Kundestrøm. http://meglerfront/sider/leads.aspx
    ________________________________
     This email with attachments may be confidential and intended solely
    for the use of the individual or entity to whom it is addressed. The
    email may contain legally protected information. If you have received
    this communication in error, be aware that making use of the
    information, forwarding it, copying it, or disclosing its content to
    other persons, is strictly prohibited and may be punishable by law.
    Please inform the sender about the error in transmission immediately.
    ________________________________

  • Erik Ribsskog
    Klage/Fwd: Eksempler på hvordan du starter samtale med jenter
    Erik Ribsskog     Thu, Oct 15, 2015 at 5:49 AM
    To: Dating Adventure
    Cc: juridisk
    Hei,

    jeg har hatt problem med, at noen har bestilt masse ‘dritt’, i mitt
    navn, på nettet.

    Så det er nok det som har skjedd her og.

    Så vennligst slutt å send denne dritten nå.

    Erik Ribsskog

    2015-09-25 14:11 GMT+02:00 Dating Adventure :
    > Hei, har du kjøpt ebok, det nettbaserte sjekkekurset, nettbasert selvtillitkurs eller meldt deg opp på det gratis introkurset vårt?
    >
    > Hvis du har en eller flere av de, er dette grunnen til at du på vår mailingliste.
    >
    > Hvis ikke beklager jeg, da det må ha oppstått en feil.
    >
    > Jeg skal uansett ta deg vekk fra vår mailingliste, og beklager ulempene dette har ført til.
    >
    >
    >
    > Hilsen Espen Korsvik
    > Tlf 95809066
    > www.dating-adventure.com
    >
    >> Den 25. sep. 2015 kl. 12.21 skrev Erik Ribsskog :
    >>
    >> Hei,
    >>
    >> dette er trakassering som følge av ID-tyveri, (virker det som).
    >>
    >> (Jeg har ikke kontaktet disse).
    >>
    >> Vennligst rydd opp!
    >>
    >> Med hilsen
    >>
    >> Erik Ribsskog
    >>
    >> PS.
    >>
    >> Jeg sender fortsatt om ID-tyveri til Datatilsynet, (siden at det ikke
    >> virker helt klart, hvem andre jeg burde sende om dette til, synes
    >> jeg).
    >>
    >>
    >> ———- Forwarded message ———-
    >> From: Espen Korsvik
    >> Date: 2015-09-03 16:03 GMT+02:00
    >> Subject: Eksempler på hvordan du starter  samtale med jenter
    >> To:
    >>
    >>
    >> Hei,
    >>
    >> Håper denne artikkelen om samtalestartere kan hjelpe deg å komme
    >> enklere inn i samtaler.
    >>
    >> Det første steget i en god interaksjon er åpneren av samtalen. De
    >> fleste velger å vente på perfekte omstendigheter, men hvis du ønsker å
    >> bli god i dette bør du mestre å spontant kunne starte samtale med
    >> jenter i alle situasjoner. Det finnes mange forskjellige måter å åpne
    >> på. La oss kikke på et par av de.
    >>
    >> Situasjonsbasert åpner: Er det noe bemerkelsesverdig som skjer eller
    >> nettopp har skjedd i det øyeblikket du velger å åpne en interaksjon?
    >> Du kan bemerke en klesstil, noe uvanlig i omstendighetene rundt dere,
    >> spørre om faktaopplysning på noe som er i situasjonen du er i, eller
    >> en fyr som sjekker opp ei jente på andre siden av baren. «Hva synes du
    >> om kroppsspråket hans? Tror du de går hjem sammen?». Det spiller ingen
    >> rolle så lenge det er naturlig og får i gang en god samtale.
    >>
    >> Eksempel på dilemma starter: Spør den eller de du prøver å åpne om noe
    >> du oppriktig lurer på. For eksempel kan dere være to gutter som går
    >> bort til to jenter og spør om følgende. «Du kan velge mellom to
    >> gutter. Den ene er kjempe snill og omsorgsfull, men er elendig i
    >> senga. Den andre er en ufyselig drittsekk, men er helt rå i senga.
    >> Hvem velger du?». Uansett hva de velger bør du argumentere mot, så
    >> dere får en artig diskusjon.
    >>
    >> Du kan også være direkte! For eksempel kan du gå bort og si «Hei. Du
    >> hadde så utrolig bra utstråling at jeg bare måtte snakke med deg».
    >>
    >> Det viktigste du skal huske på er likevel dette; alt funker! Det
    >> handler ikke om hva du sier, men hvordan du sier det. Sjekkereplikker
    >> funker som regel dårlig da du utstråler at det du sier er innøvd og
    >> ikke kommer oppriktig fra deg. To gutter kan gå bort til samme jente
    >> og bruke nøyaktig de samme ordene, men få vidt forskjellige
    >> resultater. Hadde du spurt ei jente i ettertid «Hva var det første jeg
    >> spurte om i sted?» ville hun sannsynligvis ikke husket det. Det hun
    >> husker er de gode følelsene hun fikk. Det handler om subtil
    >> kommunikasjon.
    >>
    >> Verbal kommunikasjon er det du sier. Subtil kommunikasjon er alt du
    >> kommuniserer mellom linjene. Øyekontakt, berøring, tonalitet og
    >> kroppsspråk er langt viktigere. Du går ikke bort til ei jente og
    >> legger frem logisk hvorfor hun bør bli med deg hjem. Du skal bare
    >> demonstrere at du er attraktiv.
    >>
    >> Se for deg at du går bort til ei jente du ikke er så interessert i. Du
    >> vil automatisk senke skuldrene, snakke roligere og tenke mindre over
    >> hva du sier. Du vil automatisk kommunisere subtilt at du føler du
    >> fortjener henne. Problemet er at når du går bort til en ‘Perfect 10’
    >> vil du i de fleste tilfeller bli nervøs. Du vil slite med å holde
    >> øyekontakt, ha usikkert kroppsspråk og tenke mer over hva du sier. Du
    >> vil ubevisst kommunisere at du har lavere verdi enn henne og hun vil
    >> få en ubevisst følelse av at du prøver å lure henne med på noe. Anta
    >> at du er attraktiv når du går bort til ei jente og det vil fungere som
    >> en selvoppfyllende profeti.
    >>
    >> Så lenge du tror fullt og helt på deg selv kan du like gjerne bare si
    >> gå bort og si «Hei». Så lenge den subtile kommunikasjonen er god, vil
    >> dere få en god interaksjon. Anta at du er attraktiv, og du blir
    >> attraktiv.
    >>
    >>
    >> Hilsen Espen Korsvik
    >>
    >>
    >> Bli med oss på byen, og lær hvordan du gjør deg attraktiv for jenter!
    >>
    >> Kommende helgekurs i sjekking:
    >>
    >>
    >> 11 SEP – 13 SEP  BERGEN
    >> 18 SEP – 20 SEP  OSLO
    >> 25 SEP – 27 SEP  TRONDHEIM
    >> 02 OKT – 04 OKT  OSLO
    >> 09 OKT – 11 OKT  OSLO
    >>
    >> Mer info om kursene her:
    >>
    >> http://dating-adventure.com/kommende-kurs/
    >>
    >>
    >>
    >>
    >> Nettbasert sjekkekurs: (tilbud)
    >>
    >> http://dating-adventure.com/30-dager-300-damer_bb/
    >>
    >>
    >>
    >> Nettbaserte selvtillitkurs: (tilbud)
    >>
    >> http://dating-adventure.com/nettbasert-selvtillitskurs/

'Bokhylla' 70-tallet 80-tallet 90-tallet Anmeldelse Arne Mogan Olsen Berger Bergeråsen Brev Christell Humblen Dagbladet.no Datatilsynet Drammen E-post Facebook Google Haldis Humblen Hm Identitetstyveri Ingeborg Ribsskog irc Jobbsøking i England Johannes Ribsskog johncons-blogg Karen Ribsskog Klage Larvik Liverpool Magne Winnem Mobilbilder Musikk Nettmobbing Online trakassering Oppdatering Oslo Pia Ribsskog Politiet Rimi Slektsforskning StatCounter Svelvik Twitter Wikipedia YouTube Ågot Mogan Olsen